Jak probíhá zapojení optického internetu u rodinného domu?

postup1

1 Objednávka

Po vyplnění nezávazné poptávky, informování se přes naši infolinku 227 023 023 nebo chat, s Vámi domluvíme termín obhlídky, případně předinstalaci internetového připojení.

Při objednávce je dobré vědět vzdálenost od elektrického pilíře k technické místnosti.

 
postup2

2a Realizace optického připojení

  1. Od zákazníka je potřeba změřit vzdálenost od pilíře k technické místnosti ve svém domě, dle naměřené vzdálenosti Vám předáme optickou trubičku, kterou je zapotřebí uložit do země. Většinou je pokládka realizována při stavbě domu a řeší si ji zákazník sám po dohodě s pracovníky ÚVT.
  2. Domluvení termínu s technikem, který spojí nataženou chráničku s chráničkou ÚVT.
  3. Domluvení termínu s technikem, který provede zafouknutí optického vlákna do optické trubičky.
  4. Domluvení termínu s technikem, který namontuje optickou zásuvku a zároveň provaří optická vlákna k zprovoznění služby. V tento termín většinou dochází ke zprovoznění služby.

2b Realizace internetového připojení

Pokud máte již zřízenou optickou zásuvku, je nutné aby k Vám přijel technik a zprovoznil optickou zásuvku. Pro zapojení Vašeho wifi routeru Vám zapůjčíme media konvertor, který převede optický signál na metalický. Doba instalace trvá cca 1 hodinu.

2c Realizace TV

K připojení TV je zapotřebí mít aktivní optickou zásuvku. Pro zprovoznění služby Vám zapůjčíme media konvertor, který převede optický signál na metalický a z něho se vede kabel do set-top boxu. Set-top box si můžete zapůjčit za 99 Kč / měsíc, nebo koupit za 2 450 Kč.

2d Realizace internetového připojení + TV

Pokud máte již zřízenou optickou zásuvku, je nutné aby k Vám přijel technik a zprovoznil optickou zásuvku. Pro zprovoznění Vám zapůjčíme media konvertor, který převede optický signál na metalický. Dále je potřeba pořídit si od nás router, který oddělí Internet a TV. Doba instalace trvá cca 1,5 hodiny.

 
postup3

3 Smlouva

Na místě se sepíše s technikem smlouva, do které je nutné uvést kontaktní údaje, číslo OP nebo RČ a technická specifikace.

 
postup4

4 Funkční internet

Nyní můžete využívat internetové připojení.

 

Mohlo by Vás zajímat